Handicap Doubles

Trophy
Trophy
Winner
Runner Up
Y-Event
2017 Graham de Kock
Jonathan Edwards
Sally Hunt
David Mooney
n/c
2016 Kitty Carruthers
Christine Osmond
Hugh Stephenson
John Dawson
n/c
2015 Mike Burrow
Martin Burger
Bob Prichard
Richard Bird
n/c
2014 Graham de Kock
Jonathan Edwards
Graham Brightwell
Bryn Hughes
n/c
2013 George Noble
Liz Maltby
Chris Roberts
Frances Colman
n/c
2012 Nick Cheyne
Howard Cheyne
Chris Roberts
Frances Colman
n/c
2011 Margaret Hampson
Janet Overell
Mike Lambert
Andy Dibben
n/c
2010 Howard Cheyne
Nick Cheyne
David Ruscombe-King
Philip Hellen
n/c
2009 John Dawson
David Bourne
Chas Fellows
Roger Fellows
n/c
2008 Chris Farthing
Graham de Kock
Graham Brightwell
Nigel Graves
n/c
2007 Chris Patmore
Jonathan Edwards
Chris Osmond
Kitty Carruthers
n/c
2006 Mike Burrow
Martin Burger
John Criddle
John Timberlake
n/c
2005 Nick Furse
Edward Furse
Nelson Morrow
Sue Strong
n/c
2004 Chris Osmond
Kitty Carruthers
Gina Lewis
John Cosier
n/c
2003
Andy Dibben
Mike Lambert
Mike Burrow
Martin Burger
n/c
2002
Kitty Carruthers
Chris Osmond
Mary Knapp
Tim Dutton
n/c
2001
Gina Lewis
John Cosier
Brian Rees
Lyn Callan
Mike Burrow
Martin Burger
2000
John Bryant
Nelson Morrow
Andy Dibben
Mike Lambert
Mike Burrow
Martin Burger
1999
Paul Castell
Richard Carr
Andy Dibben
Mike Lambert
Tim Dutton
Gina Lewis
1998
Hazel Kittermaster
Terry Burge
Mike Lambert 
Andy Dibben
Aideen Phillips 
Alec Thomas
1997
Sharon Wood 
Terry Burge
Mike Lambert 
Andy Dibben
Mike Burrow 
Martin Burger
1996
Sue Thrussell 
Nelson Morrow
Linda Sheraton-Davis
Derek Sheraton
Aideen Phillips 
Alec Thomas
1995
Quiller Barrett 
Chris Robertson
Sue Thrussell 
Nelson Morrow
Margaret Birley 
George Noble
1994
Sue Thrussell 
Nelson Morrow
Aideen Phillips 
Alec Thomas
Linda Sheraton-Davis 
Julian Sheraton-Davis
1993
Aideen Phillips 
Alec Thomas
Sheila Anderson 
Terry Burge
-

Surbiton Croquet Club
© Copyright 2005-17

NF 12/10/17


Updated 12.x.17
surbitoncroquet.org.uk/surbiton/archive/trophy/handicapdoubles.asp